Pöördumine Tunne Kelami poole
 • Valmistudes Euroopa Parlamendi plenaaristungiks, kus kõigi eelduste kohaselt hääletatakse ACTA saatuse üle, võtsime reedel vastu otsuse, et peaks pöörduma Tunne Kelami poole avaliku kirjaga, et mõjutada teda hääletama ACTA vastu. Kuna kiri saab olema avalik, siis teeme avalikuks ka selle koostamise, mis hakkab toimuma EtherPadis aadressil https://ppee.piratenpad.de/Kelam. Kõik kellel on informatsiooni Tunne Kelami eluloo, tema EP fraktsiooni ACTA-vastaste saadikute seisukohtade jms kohta, pange oma mõtted kirja. Soovitatavalt üks argumenteeritud mõte ühe lõiguna. Pärast saab toimetada ning saavutada stiiliühtsuse.
 • Minu meelest oleks mõistlik kirjutada Tunne Kelamile keskendudes inim- ja kodanikuõiguste/vabaduste tagamisele infoühiskonnas. Tema teemadeks on vastupanuliikumised ja inimõiguste olukord, lisaks on ta EL küberkaitsekeskuse üks surujaid.

  Võiks tõstatada küsimuse, et kuidas saab digikeskkonnas eristada kodanikke, ärihuvidega instantse ja militaargruppe ning tagada neile kõigile kohased õigused/piirangud --- kuigi nende kõigi tehniline suutlikkus on sageli sisuliselt samas klassis. Hetkel on seis justkui selline, et ka eraisik võib olla oma hobitegevusega äriliseks konkurendiks suurettevõttele või algatada kübersõja. Isegi kui see on tõsi, siis on selge, et neile kolmele instantsile ei saa kehtida samad reeglid ja kui eraisik võib tehnilises mõttes ühe aevastusega digikeskkonnas suuri asju teha, siis seda keelata ei saa olla perspektiivikas, see lihtsalt ei tööta. Kodanike vabadusele digikeskkonnas peaks demokraatliku ühiskonnakorralduse printsiipide valguses kehtima kindlasti vähem piiranguid kui ülejäänutele. Hetkel on see aga pigem vastupidi, sest ennast suudavad autoriõiguse rikkumiste jms süüdistuste eest kaitsta ettevõtted jms, kodanikud jäävad pigem ohvriks. Näidetaks sobivad nii Julian Assange kui Kristjan Luik.

  ACTA vaatab sellest probleemist mööda ja rikub sellega balansi kodanike õiguste/vabaduste ja ärihuvide vahel, sest paneb mõlemad ühte patta ja tahab kodanike üle nende "aevastuste" eest mõista kohut samal viisil nagu ettevõtete üle. Mis on oht sõnavabadusele ja kodanikuõigustele.
 • Hei,

  Kas see on hetkel vaid nn kirja koostamise etapp. Allkirju/nimesid ei saa veel alla panna? Kiri ise minumeelest ok- see pikem variant isegi parem.
 • Et seda kirja oleks mõtet n-ö avalikult saata, selleks peaks seal mingit sisu ka olema. Hetkel on sisu vähevõitu, aga ilmselt tuleb see napp sisu siis hiljemalt täna kirjaks vormistada ja ära saata. Ma arvan, et on mõistlik see saata lihtsalt MTÜ Piraadipartei alt, sest isikute allkirjade kogumiseks pole lihtsalt enam aega. Oleks varem alustanud, oleks ka seda saanud teha.

  Aga iga huviline võib ju kasutada juppe seal lehel olevast mustast materjalist ja nendest Tunne Kelamile oma remiksi teha ja ära saata. Mina isiklikult soovitaks talle hingele panna, et hoolimata ACTA arutusele saatmisest Euroopa Kohtusse pole põhjust Euroopa Parlamendil seda hääletamata jätta (nagu plaanib väidetavalt Euroopa Rahvapartei fraktsioon, mille liige Tunne Kelam on), sest parlamendi komisjonid on oma töö teinud ja andnud lepingule sisulise hinnangu. Kas Euroopa Kohus seal veel ühte spetsiifilist aspekti natuke täpsustab või mitte ja kuidas siis, see ei tohiks oluliselt mõjutada parlamendi poliitilist otsust.
 • http://piraadipartei.ee/avalik-kiri-tunne-kelamile

  Pöördumine on eilsest saadik Tunne Kelami postkastis ja teade sellest ka ajakirjanike käes. Tunne Kelam võttis hääletuse eelõhtul küll ACTA osas mingi seisukoha, aga ilma igasuguse sisulise põhjenduseta ja tulistades huupi süüdistusi, et arutelud on väljunud mõistlikkuse piirest. Kuna ta ise midagi kuskil avalikult pole arutanudki, siis on sellised süüdistused eriti piinlikud.
 • Kasutage kommentaare, kui tahate toetusallkirja või midagi sellist anda. Kusjuures võiks proovida kasutada pärisnimesid, kuna Jeesus Kristus ei kõla lihtsalt kõige usaldusväärsemalt.
 • Tundub, et keegi on meie pöördumise isegi läbi lugenud ja märkusi teinud... http://www.minut.ee/article.pl?sid=12/07/04/0321206

Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Selle arutelu osalised

Sildid

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/foorum/vanilla/uploads/LocaleDeveloper/captured.php on line 77