Tartu piraadid kohtuvad R 27.07 kl 18-20 kohvikus "Nälg"
 • Annan teada, et Tartu piraadid kohtuvad homme oma tavapärases kohas:

  * R 27.07 kl 18-20 kohvik "Nälg", Rüütli tn 8, Tartu --- http://www.facebook.com/events/415342528513419/

  Nagu ikka on üritusele oodatud kõik huvilised.

  Tegeleda on vaja paljude teemadega, mis on juba eelmistel kordadel arutusele võetud... See tähendab siis kõik alates Piraadipartei poliitilistest eesmärkidest ja seisukohtadest ja tegevusplaanidest ses vallas kuni konkreetsete küsimusteni sisekommunikatsiooni, sisedemokraatia jpm kohta. Hädasti oleks vaja leida inimesi, kes võtaks enda peale vastutuse mingi kindla teemaga tegelemise ja teiste tegelemautsitamise eest.

  Ma ei hakka siin praegu andma ülevaadet viimastel nädalatel toimunud kohtumistest Soome ja Hispaania piraatidega jpm, vaid hoopis pakuks paar arutlussuunda olemasolevatele juurde...

  =1=

  Varem arutamata teemadest peaks mõtlema, kuidas jõuda selleni, et me võiksime sügisel välja anda Piraadipartei häälekandja esimese numbri, sj ka paberkandjal, et see jõuaks ka inimesteni, kelle jaoks Facebook ja Twitter pole poliitikaga tegelemise vahendid ja kes meie kodulehele ei satu. Kõige käegakatsutavamad asjad sellega seoses:

  * Vaja on artikleid, mida seal avaldada. Kõik on oodatud oma blogides või uute kaastöödena piraaditeemasid oma nurga alt avama. Rõhuasetus ilmselt kõige lihtsamatel küsimustel: mis on, miks on, kellele on, millega tegeleb, mille eest seisab, kust pärineb jne jne piraadiliikumine. Miks mitte ka õpetused piraatidele jne. Meie poolt on pakkuda kuulsust häälekandja reporterina.

  * Üllitisele on vaja ka nime. Mis võiks olla Eesti Piraadipartei häälekandjale sobiv nimi? Kas see peaks olema nooruslik? Või hoopis soliidne? Kas me soovime jõuda oma üllitisega ka vanema põlvkonnani või soovime tuua noori poliitikale lähemale? Lisaks oleks vaja ka visuaalset materjali, millega piraadibrändi tulevikus "turundama" hakata. Ja siia otsa ka ilmselt lahendamatu piraadivärvi küsimus (vt inspiratsiooniks nt http://int.piratenpartei.de/PPI_Flyer või http://www.phi95bou.square7.ch/PPEU/DesignDateien/PPEU.png).

  =2=

  Piraadiparteid üle Euroopa tegelevad paljude ühisprojektidega. Ka meie võtsime Prahas rahvusvaheliste piraatide kongressil endale ülesandeks anda üldkoosolekule kinnitamiseks nn Praha deklaratsiooni, mis ütleb, et Euroopa piraadid lähevad 2014. aasta eurovalimistele koordineeritult ning võtavad ühtlasi sihiks luua esimese tõeliselt demokraatiliku üleeuroopalise poliitilise partei...

  * http://ppeu.net/?p=339
  * http://www.e24.ee/812090/euroopa-piraadid-lahevad-valimistele-uhiselt/
  * http://piraadipartei.ee/osaleme-14-15-aprillil-rahvusvahelise-piraadiparteide-liidu-konverentsil-prahas

  Üldkoosolekut oleme plaaninud sügiseks, siis saaks ka selle deklaratsiooniga liituda või selle tagasi lükata. Aga Euroopa piraadiliikumise ühendamisega seoses juba töö käib ja küsimuse all on, missuguse struktuuriga peaks selline üleeuroopaline piraadiliikumise partei üldse olema. On arvamusi, et see võiks olla lihtsalt eurovalimiste koordineerimise üksus, aga suurem jagu piraate paistab mõtlevat, et see peaks olema moodsaid e-demokraatia võimalusi ära kasutav tõeliselt demokraatlik partei. Küsimus on, et kuidas tagada sellise organisatsiooni teovõimelisust...

  Esmaseid ülevaateid võimalike variantide kohta võib leida http://ppeu.net/ ja õigupoolest võiks üritada leida sellega meie poolt tegelema mõne riigiteaduste/politoloogia üliõpilase, kes tahaks oma õpingutele lisaks rahvusvahelist praktikat Euroopa poliitika vallas. Sest see on ilmselt üks huvitavaid asju, mis hetkel Euroopa poliitikas on toimumas ja selle juures olemine oleks kindlasti juba omaette kogemus.

  Mis tähendab, et seda võimalust võiks oma tuttavate hulgas reklaamida. Ja loomulikult võiks keegi sellest ka tulevase häälekandja jaoks nupukese kirjutada.

  Kõike seda või hoopis muud saab loodetavasti siis reedel Tartus arutada. Muide, järgmise nädala lõpuks oleme plaaninud ka kokkusaamise Tallinnas. Kursis olemiseks jälgige meie infokanaleid või tehke ise ettepanekuid, et täpselt millal ja mida peaks arutatama!

Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter
Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/foorum/vanilla/uploads/LocaleDeveloper/captured.php on line 77