Intellektuaalomandi õiguse kodifitseerimine
 • Juuni alguses toimunud Intellektuaalomandi õiguse kodifitseerimisprotsessi tutvustamisel lubatud tagasiside keskkond on nüüd lõpuks ametlikult üleval. Kuigi pole täpselt aru saada, mismoodi seda peaks kasutatama, on see vähemalt algus...

  https://ajaveeb.just.ee/intellektuaalneomand/

  Oleme Piraadipartei aktivistidega arutanud, mis võiks olla meie täpne ülesanne kodifitseerimisprotsessi juures ja tundub, et me saame eelkõige sisukate ja hästi põhjendatud autoriõiguse minimalismi vaimus ettepanekutega laiendada töögrupis asetleidva diskussiooni piire ja teha meiega sarnaselt mõtlevatel töögrupi liikmetel sellega elu ja argumenteerimise lihtsamaks. Peaksime hästi silma peal hoidma sellel, et töögrupp ei võtaks endale mingeid liigseid eeldusi, vaid lähtuks oma laveerimisruumi piiritlemisel tõepoolest ainult sellest miinimumist, mis on Eestile rahvusvaheliste lepingutega ette kirjutatud.

  Minu kogemus on olnud, et autoriõiguse valdkond on suuresti kantud hulgast dogmadest, mida asja sees olevad eksperdid ise sageli ei tajugi. Ka kõige mõistlikum ja heatahtlikumgi ekspert on siiski kõigest inimene... Ses mõttes pole ka ükspuha kui radikaalsed ideed reformimiseks tingimata välistatud, vaid iga idee puhul tuleb püüda n-ö nullist uurida, et mis täpselt seda takistab. Ka antakse meile kui Piraadiparteile natuke radikaalsem positsioon ilmselt andeks, sest midagi sellist meilt oodataksegi. Aga on oluline, et meie seisukohad ei muutuks asjatundmatuks trollimiseks ja kõige taga oleks hästipõhjendatud argumendid... Oluline on toetuda oma seisukohtades ka läbirääkimistele autorite endiga.

  Kuigi http://piraadipartei.ee/konstruktiivne-ettepanek-autori6iguse-reformiks stiilis struktuurseid muudatusi me ilmselt välja pakkuda ei saa, siiski saame kindlasti rääkida kaasa karistuste, vajalike erandite jms teemal. Kui kellelgi on soov Piraadipartei arvamuse kujundamisel vahetumalt kaasa lüüa, siis meil on kujunenud ka väike töögrupp, millega saab soovi korral ühineda... Algust võib asja arutamisega teha aga siinsamas foorumi teemas.

  Igatahes on selge, et intellektuaalomandi reformimine üks piraadiliikumise olulisemaid teemasid ja sellega peame oma eksistentsi õigustamiseks kindlasti jõuliselt tegelema. Seega, planeerige selleks endale kohe julgelt töötunde!
 • Meil on ka seline projekt töös: https://ppee.piratenpad.de/aut6s-projekt

Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Selle arutelu osalised

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/foorum/vanilla/uploads/LocaleDeveloper/captured.php on line 77