Raha ja tegevust Tartu noortele piraatidele
 • See puudutab nüüd eelkõige alla 26. aasta vanuseid Tartu piraate, liikmeid või lihtsalt toetajaid.

  Linnavalitsus pakub kuni 200 euro suurust toetust noorte poolt algatatud projektidele, vt http://pir.at/tna. Minu meelest võiks üritada sellest rahast osa saada ja ühtlasi ka piraadiliikumise heaks midagi ära teha. Kuidas seda täpselt teha, sellest kirja lõpus.

  Senised mõtted:

  1) Krüptopidu: https://cryptoparty.org/

  Vastab väga hästi rahataotluse tingimustele, sest on uuenduslik, omab laiemat mõju, lahendab olulist probleemi, suurendab inimestevahelist suhtlemist jne. Selle 200 eurot võiks vist küsida materjalide ettevalmistamiseks, teavitustööks ja ruumide rendiks (kuigi ma usun, et ruumid saaks lõppkokkuvõttes kuskilt tasuta ka).

  2) Mingi Linuxi DVD trükkimine ja jagamine

  Lähinädalatel peaks ilmuma uus http://piratelinux.org/ ja selle saaks kõrvetada päris DVD peale ning jagada inimestele kuskil avalikel üritustel vms. Plaadi ümbrisel saaks viidata Piraadiparteile. 200 euro eest saab umbes 500 plaati trükkida. Kuna ma ise olen http://estobuntu.org/ tegemisega lähedalt seotud, siis saaksin aidata lihtsasti teha ka Estobuntu Piraadipartei eriväljalaske.

  Kui mõelda konkreetne noorte- vms üritus, kus neid plaate jagada vms, siis võiks ka see plaan raha küsimiseks sobida.

  3) Piraadipartei häälekandja trükkimine

  500 eksemplari trükkimine läheks maksma kuskil 200 eurot. Seda ideed on juba natuke keerulisem linnavalitsusele selgitada, sest nad eeldavad otsest seotust Tartuga. Samas, MTÜ Piraadipartei on registreeritud Tartus ja suurem jagu liikmeid on samuti Tartus. Kui väita, et see on Tartust alguse saanud noorte poliitiline algatus ja Tartu autorid kirjutavad Tartu lugejatele, siis on ka see idee teostatav.

  Näiteks Soome piraatide leht on http://piraattipuolue.fi/purje ja senised meie oma häälekandjaga seotud ideed on https://ppee.piratenpad.de/h33lekandja.

  Vabalt võib esitada taotlused kõigi kolme asja jaoks.

  ***

  Kuidas asi toimuks? Tuleb avaldus(ed) kirjutada ja see nõuab mõistagi natuke tööd. Mina olen valmis avalduste sõnastamisega ja muu juurdekuuluvaga aitama, aga oleks vaja, et võimalikud taotlejad annaks endast võimalikult kohe märku. Võib anda märku siinsamas foorumis või saata mulle meili, hõigata IRCs vms, kanal pole oluline.

  Kui on aega, siis võib minna Lille majja oma ideed ka 3. oktoobril kl 18 tutvustama ja rahajagajatega tutvuma/nõu küsima.

  Lõplikud taotlused võiks vormistada siis enne 7. oktoobrit. Kuulutan selleks tarbeks välja Tartu piraatide kohtumise reedel 5. oktoobril kohvikus nälg algusega kl 18.

  http://www.facebook.com/events/427496920642486/

  Andke siis endast märku ja teeks siis need paar liigutust piraadiliikumise heaks ära!
 • Teretere!2!

  Vaadates muudel põhjustel saiti www.hooandja.ee tekkis mõte, et mõne projekti
  võiks ka PP sinna kanaldada. Igasugustele projektidele see muidugi ei sobi,
  aga kus on selge et tegu on yhistes huvides projektiga (nagu ntx ka kryptopidu)
  siis on avalik l2henemine samm 6iges (poliitilises) suunas.
  Kui keegi minu käest kysiks, siis ma muudaksin kogu kulka.ee toimemudeli
  sisult samalaadseks, ja kui l2heb meie programmi avalikuks koostamiseks,
  kavatsen selle idee ka sinna esitada! Ö=)

  Seniks teiega,
  Meelis
 • Kus on Tallinna piraadid? Võtaks hea meelega ühendust, keegi peab ju siin ka pesitsema :)

Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Selle arutelu osalised

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/foorum/vanilla/uploads/LocaleDeveloper/captured.php on line 77