[OSALE, piraat!] Euroopa Komisjoni "intellektuaalomandi" jõustamise küsitlus
  • Märtsi lõpus on Euroopa Komisjoni "intellektuaalomandi" jõustamise poliitika kujundamise küsitluse tähtaeg. Plaan on neile mingisugused vaated esitada ning oleks tore, kui esitatavad vaated esindaksid piraatide seisukohti. Seetõttu olen osaliselt täidetud küsimustiku kopeerinud Etherpadi , et veel vastamata küsimustele (huvitavamad on allpool) vastuseid arutada. Mingi osa suhteliselt selgeid küsimusi on mul mustandis vastatud, kuid ka nende vastused on lahtised. Osalege, kommenteerige jne palun; kasutage vaid erinevaid värve ning hoidke arutelu küsimuse kohta sama küsimuse all tavalises püstkirjas.

Proovin homme enda nägemust suures plaanis foorumis lähemalt tutvustada, kuid praegu on hiline kellaaeg ja mul on palju teha… Vabandage mind palun.
  • https://ppee.piratenpad.de/9 ­– viide Etherpadile, mis on foorumipostitusest haihtunud.
  • Minu nägemuses peaksime koostama vastused, mis oleksid argumenteeritult ja tungivalt
    • kriitilised meetmete suhtes, millega piiratakse ligipääsu teenustele (Interneti-ühendus, maksed);
    • olema vastu igasugustele alternatiivsetele vaidluste lahendamise protsessidele (alternative dispute resolution), kuna need ei tagaks õiglast protsessi (due process);
    • peaksime propageerima justiitsmeetmete paindlikkust (sh mitteärilise kasutuse mittekaristamist; konfiskeeritud kauba annetamist heategevuseks, hoolimata õiguste omaja arvamusest; jne);
    • ning leidma, et ärilise kasutuse puhul ei saa rikkuva kasutusega seonduvat tulu lugeda üheselt õigusteomaja kaotuseks, vaid õigusteomaja peab tõendama, kui suure osa tulu eest on vastutav rikkumine, ja näitama, et rikkuv kasutus põhjustas talle kahju konkureerides turul, kus õiguste omaja konkreetset õigust oleks teostanud, või kahjustas mingil viisil tema mainet.

Lisaks peaksime pöörama tähelepanu sellele, et rõhutada erinevusi autoriõiguste, kaubamärkide, patentide jne eesmärkide vahel, mistõttu peaks ka rikkumiste tagajärg olema erinev.
  • Mulle tundub, et vastustes tuleks:

* Rõhutada, et meie jaoks pole intellektaalomandi väidetavad rikkumised netis probleem ja et see ei tohiks ka teiste jaoks probleem olla (vastata nii, et see tuleks vastustest välja);
    * Avaldada muret, et juba olemasolevad seadused annavad liiga palju võimalusi tavakodanike õigusi rikkuda ja et neid võimalusi ka reaalselt teostub meile vastuvõetamatult palju (nt IPRED http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32004L0048:ET:HTML raames).

Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Selle arutelu osalised

Sildid