Üldkoosolek juuni alguses jpm
 • Esiteks meenutan, et täna 15.04 kl 18 on kohvikus MUST PUUDEL Tallinna piraatide kokkusaamine:

  * https://www.facebook.com/events/143417499172787/

  Seal saab arutada nii üldkoosolekuga seotud asju kui ka kõike muud.

  Ühtlasi peaks kl 19 toimuma audiokonverents autoriõiguse ja digiõiguste teemal Läti ja Valgevene piraatidega (vt http://pirates.by/afishi/104), mis tähendab, et kellelgi võiks olla kaasas arvuti koos mikrofoniga ja sinna paigaldatud tarkvara, millel nimeks Mumble ja võiks end regada serveris mumble.piratenbrandenburg.de (vt http://wiki.piratenbrandenburg.de/Mumble).

  Ühtlasi võiks keegi kohalolijatest võtta endale ülesandeks tekitada koosolekul räägitust või tulemustest mingi elementaarne informatiivne protokoll. Liikmeksastumise avaldusi saab vast anda Olevi kätte (kuigi eelistatum on allkirjastada see ID-kaardiga ja saata juhatus@piraadipartei.ee).

  Muide, kui keegi tahaks täna kl 14:00 osaleda justiitsministeeriumis BSA koostööettepaneku kuulamisel (https://ajaveeb.just.ee/intellektuaalneomand/bsa-tegi-justiitsministeeriumile-koostooettepaneku/), siis võiks mulle absoluutselt kohe teada anda, saaks veel ilmselt organiseerida.

  ===

  Järgmisel nädala lõpus toimub Piraadiparteide Internatsionaali üldkoosolek. Kuigi meil oli plaan seal ka füüsiliselt osaleda, siis praeguseks on kõik minejad ükshaaval ära kukkunud ja me plaanime osaleda digitaalselt. PPI üldkoosolekul on praegu hääletamiseks välja pakutud järgmised otsused: http://wiki.pp-international.net/PPI_Conference_2013/Statutes_Amendments

  Ühtlasi oleks meil vaja teha ilmselt 3-minutine tutvustav video Eesti Piraadipartei kohta, mis PPI üldkoosolekul näitamiseks edastada. Meil on nimelt juba eelmisest aastast liikmetaotlus soolas. Jaan siis küll tutvustas meid rahva ees, aga vahepeal on üht-teist muutunud. Kui kellelgi on täna juhtumisi kaamera kaasas, siis võite kohapeal sinna sisse midagi rääkida, kui inspiratsioon peale tuleb.

  ===

  Kuigi MTÜ Piraadipartei üldkoosoleku korraldamisest kevadel on korduvalt juttu olnud ja eri graafikud on seda lubanud küll nii märtsi kui ka aprillikuusse, siis ülimalt tõenäoliselt me siiski enne juunit tehtud ei saa. Ma saan aru, et meie praegune nägemus üldkoosolekust sisaldab järgnevaid punkte:

  a) Seal saab teatud piirini osaleda ka üle Interneti;
  b) Kõik liikmed võivad pakkuda hääletamiseks oma küsimusi.

  Hetkel on Jaanus pakkunud välja seda, et me rakendame oma funktsionäride valimiseks teatud juhtudel loosimist ja Andres on pakkunud meile kujundamiseks seisukohti poliitilise süsteemi kaasajastamise teemal. Mina pakun hääletamiseks Piraadipartei alusväärtusi. Ülevaade pakutust on siin:

  * https://ppee.piratenpad.de/yldkoosolek2013

  Lisaks sellele peame siis ära otsustama, mis on meie täpne roll KOV valimistel. Selleteemaline sodipodi on hetkel: https://ppee.piratenpad.de/KOV2013

  Meil on vestlusringist käinud läbi ka hulk muid ettepanekuid, kuid kui on soov, et neid hääletataks, siis üldkoosoleku jaoks tuleks need vormistada sobival kujul. Põhimõtteliselt võime hääletada mida iganes mõttekaks peame, kasvõi ainult selle eesmärgiga, et teha kindlaks liikmete seisukohta (me ei pea mingist seisukohast lähtuvalt tingimata kohe poliitikas reaalseid samme astuma). Sellest hoolimata võiks hääletatavate küsimuste pakkumisel arvestada meie organisatsiooni praeguse seisuga, mis tähendab, et meil pole mõtet väga hakata arutama, nt kuidas me võimule saades peaministri määrame vms. Ka võiks minu arvates olla pakutavad teemad konstruktiivsed ja luua meie organisatsiooni jaoks mingit uut väärtust (näiteks pole minu meelest mõtet hääletada asju stiilis, kas me soovime lõhkuda praegust poliitkartelli). Ehk siis teema väljapakkuja peaks olema suuteline teistele liikmetele põhjendama, miks me peaks tema küsimust hääletama ja mida me selle hääletustulemusega edaspidi peale hakkame.

  Siin foorumiteema all võiks siis neid asju püüda enne üldkoosolekut arutada.

  ===

  Ja lõpuks veel seda, et Piraadi Teatajast on juba ilmunud neli numbrit (http://piraadipartei.ee/teataja/) ja endiselt on oodatud inimesed panustama blogiartiklitega või osalemisega meie infokanalite halduses, veebilehe uuendamises jne.
 • Tere!

  Meil on vaja sagedasemaid koosolekuid, muidu me ei jõua neid asju läbi rääkida. Või siis iga nädal Skypes kindlal ajal kokku saada ja vestelda kindlatel teemadel. Ja siis niimoodi need asjad vaikselt läbi töötada.

  Tegelen ka protokolliga. Saad esimesena näha kuulda, kui midagi valmis on.

  Kõike head!

 • Tihedamaid koosolekuid on tõesti vaja, seda eriti Tallinnas. Päris iga nädal pole vast mõtet, aga kahe nädala tagant võiks küll juhatuse liige kuskil koos aktivistidega kokku saada.

  Skype'iga on see probleem, et kõik pole nõus seda kasutama ja kuna Piraadipartei soosib tugevalt vaba tarkvara, siis ei saa ametlikke koosolekuid Skype'is teha ja tuleks ilmselt kasutada Mumble'it vms vabavaralist lahendust. Muuseas, ka ametlik vestluskanal on meil tegelikult IRC-kanal, mida kantakse puhtalt mugavuse mõttes Skype'i üle.

  Mumble'i saab alla laadida http://mumble.sourceforge.net/ ja kokku võiks saada serveri mumble.piratenbrandenburg.de sektsioonis "International/Eesti (Estonia)" vms. Mumble on audiokonverentside pidamise tarkvara ja vastab kõigile tarkvaravabaduse tingimustele. Konkreetne server on Saksamaa Piraadipartei oma.
 • 15. aprillil leidis aset Piraadipartei informaalne koosolek, kus arutati järgnevaid teemasid:

  1. Piraadipartei põhieesmärgid ja nende tutvustamine valijatele
  2. MTÜ Piraadipartei KOV-del
  3. Üldkoosolek

  Koosolekul jäi kõlama mõte, et Piraadipartei tegevust on vaja laiendada st põhikiri üle vaadata veel kord.

  Piraadipartei eesmärk on sisse viia uued poliitika juhtimise tööriistad.

  Meie töösse tuleks kaasa haarata juristid seoses AutÕs-i ja muude seadustega.

  Piraadipartei eesmärk võiks olla uue toimiva demokraatia tutvustamine ja praktikas läbitöötamine.

  Järgmine Piraadipartei koosolek toimub 22.aprillil Tallinnas.

  https://www.facebook.com/events/521865107859624/

  Ma loodan ja arvan, et piraadid ei hakka rahvuslasteks, vaid progressiivseteks rahvuskosmopoliitideks vms.

 • Kust tuleb üldse idee, et piraadid võiks rahvuslasteks hakata?
 • Need on minu mõjud vist, ma ju käin ja hõljun igalpool oma patriootlikkuse lainega ... :D
 • 22.aprilli koosoleku mõned märksõnad - Ettepanekud:

  * Tanel Tammeti tõstatud e-valimiste küsimus.
  * BSA
  * Noorte poliitilised vaated/PP valijaskond on KES?
  * Süveneda e-valimiste toimimisse/kaasata eksperte.
  * Teha aktiivset koostööd juristidega seoses Autoriõiguste seadusega.
  * Rääkisime ka kanepi ja alkoholi ohtudest. Süvaanalüüs tegemata.

  Protokolli originaal on punases kaustas, saadaval Tallinnas lugemiseks :)


  Teie,
  Julia


Tervist, teekäija!

Tundub, et oled siin uus. Kui tahad kaasa lüüa, siis vajuta mõnel allolevatest nuppudest!

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Selle arutelu osalised

Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/foorum/vanilla/uploads/LocaleDeveloper/captured.php on line 77